Aranžování různých rostlin

Aranžování je nádherná práce s květinami, díky které nám vznikne hezká dekorace. Správné vybavení nám pomůže k dosáhnutí opravdu skvělého výsledku.

Aranžování různých rostlin

Dejte si záležet

Rozkvetlé rostliny jsou opravdu většinou nádherné, a proto je člověk využívá ve svůj prospěch, abychom z nich mohl mít radost i třeba doma. Po uříznutí je našim cílem udržet rostliny dlouhou hezké, protože díky tomu si jich budeme moci užívat mnohem déle. Klasickým způsobem je správné seříznutí a namočení do vody, k čemuž slouží váza. Kromě tohoto způsobu můžeme zvolit aranžování. Tomu se meze nekladou, protože můžeme zkombinovat všemožné typy rostlin dohromady, aby vznikl celek, na kterém nám zůstanou oči stát.

rozkvetlá rostlina

Vyplatí se použít aranžovací hmotu, protože do ní můžeme pohodlně zapichovat jednotlivé rostliny. Aby vše k sobě ladilo a celek nebyl přeplácaný, tak to chce mít jistý cit, ale základní kombinace zvládne i běžný člověk. Na aranžovací hmotu se dává například mech, ale když bude někde kousek vidět, tak to nevadí, protože je zelená. Velmi dobře vsakuje vodu, takže rostliny v ní jen tak nezvadnou.

Speciální boxy

Pokud se chceme věnovat aranžování více, nebo nás prostě baví a třeba chceme někomu vyrobit pěkný dárek, tak se vyplatí mít správné vybavení. Naprostým základem jsou dobré zahradní nůžky, abychom si mohli různě rostlinku zastřihovat. Dále je důležitá již zmíněné aranžovací hmota, protože je to snadný a efektivní způsob aranžování. Ovšem jen tak holá hmota není moc vzhledná, a proto se prodávají všemožné flower boxy, které mají mnoho tvarů.

fialový květ

Často se volí tvar srdce, protože takový box plný květin je dárek, který udělá radost každé ženě. Jsou vyrobeny z odolného materiálu, takže drží tvar a box vypadá stále skvěle. Dárek je to rozhodně skvělý, takže pokud hledáte něco originálního, co navíc obdarovaného potěší, tak je to ideální volba. Naplnit tento box můžete podle sebe, přičemž každému se líbí jiné květiny, čehož můžeme využít a obdarovanému je sestavit přímo na míru, aby se mu dárek líbil.