Jak funguje hypotéka bez dokládání příjmů


I v současné době je hypotéka stále tím nejobvyklejším způsobem financování bydlení. Nahrává tomu i současná ekonomická situace, kdy lidé sice chtějí bydlet ve vlastním, avšak nemají dostatek peněz. Podobný vliv mají i stále rostoucí ceny nemovitostí.

Je tedy pochopitelné, že o hypotéku žádá prakticky každý. Problém je však v tom, že zdaleka ne všechny jsou stejné. Máme i méně obvyklé typy, které jsou nicméně velmi žádané. Mezi ně se řadí i hypotéka bez dokládání příjmů hypoteka-bez-registru.net.

nový dům

Pokud přijdeme například do banky, budou tam chtít mimo jiné vědět, jaký je náš čistý měsíční příjem. Obvykle také požadují důkaz, že tolik peněz skutečně dostáváme, nejčastěji ve formě poslední výplatní pásky a také pracovní smlouvy. Mnohdy také volají i nadřízenému daného člověka, aby se ujistili, že tam skutečně pracuje.

Tato opatření podnikají z toho důvodu, aby se ujistili, že klient bude skutečně schopen splácet. To bohužel pro velkou část populace znamená v podstatě vyřazení, neboť jejich příjem není dostatečný. Zvláště časté je to u dělnických profesí, případně u lidí, kteří jsou z nějakého důvodu na sociálních dávkách.

rostoucí úroky u hypotéky

I tito však touží po vlastním bydlení. Proto byla právě pro ně vytvořena hypotéka bez dokládání příjmu, kdy nemusí nijak dokazovat, kolik skutečně berou. Díky tomu na ni dosáhne mnohem větší množství lidí. Je však třeba si uvědomit, že pokud se nechceme dostat do dluhů, je potřeba splácet. Je tedy na nás, abychom zhodnotili, zda je naše finanční situace skutečně dostatečně dobrá.

Ačkoliv se to nezdá, tento typ není příliš vhodný pro ty, kteří jsou v poněkud horší finanční situaci. Jistě, právě oni představují nejčastější klientelu, avšak právě tito lidé se zároveň takto dostávají do dluhových pastí. A to rozhodně není dobré. Proto je tento typ vhodný pouze pro ty, kteří sice mají vyšší příjem, avšak z nějakého důvodu nechtějí uvádět jeho zdroje. Právě ti budou s tímto typem hypotéky nejspokojenější.