Nezanedbávejte seniory, vezměte je na výlet autem

Nezanedbávejte vaše rodiče a prarodiče, nezaslouží si to

Autopůjčovny osobních vozidel na území Hlavního města Prahy vám umožní vycestovat i do vzdálenějších koutů naší země, ovšem v životě jsou i situace, kdy oceníte pronájem vozu z autopůjčovny v Praze 9 pro jízdu na kratší vzdálenost. Vůz si totiž můžete pronajmout třeba na víkend a vzít na výlet i vaše rodiče nebo prarodiče.

jízda po dálnici

Někteří lidé v seniorském věku tráví mnoho času doma, protože se jim nechce trmácet hromadnou dopravou, a mnohdy už si netroufají do současného provozu za volantem osobního auta, anebo jednoduše nemohou řídit ze zdravotních důvodů. Výlet autem, který naplánujete vy s přihlédnutím k jejich oblíbeným místům v okolí, je však může potěšit a vy si tak uvědomíte, že jsou to vaši blízcí, kteří si zaslouží pozornost minimálně stejnou, jako vaše děti nebo vaše partnerka či partner.

hrad Karlštejn

Jeďte raději autem, než vlakem

Pro seniory je mnohdy obtížné pro sníženou pohyblivost a horší kondici cestovat vlakem a výlet autem bude pro ně poutavý už jen pro to, že budou mít zajištěný potřebný komfort. Jízda autem je výhodnější i kvůli soukromí, které ve vlacích a v autobusech schází, a navíc si autem přizpůsobíte program podle svého uvážení. Až budete společně usedat do sedadel, nezapomínejte mít s sebou dostatek tekutin pro pitný režim a také připravenou svačinu, abyste nemuseli spoléhat na čerpací stanice, kde může být sortiment potravin a nápojů omezený. Připomeňte také vašim blízkým léky, které užívají, a vezměte pro jistotu s sebou papírové kapesníky, ubrousky a toaletní papír.

A kam se vypravit? V okolí Prahy je mnoho míst, kde to stojí za to, tak jen ve stručnosti: Doporučit bychom vám mohli hrady Karlštejn, Kokořín a Křivoklát, Máchovo jezero, peřeje na Sázavě pod Medníkem, řeku Berounku u Nezabudic nebo třeba rozhlednu Kožova hora u Kladna.