Chov ještěrky

Domácí mazlíček

Na výběr máme z mnoha zvířat, které můžeme doma chovat pro radost, přičemž četné zastoupení u nás mají psi a kočky. Samozřejmě těmto živočišným druhům se musíme řádně věnovat, takže na ně musíme mít dostatek času. Navíc u psa je nutný alespoň základní výcvik, aby nás poslouchal. Když však toho času moc nemáme, tak si můžeme pořídit rybičky, ovšem zase to není pro každého.

hnědý leguán

Také bychom měli myslet na to, jaká je naše současná situace, protože není vhodné třeba pořídit bojové plemeno psa k dětem do malého bytu. My se dnes budeme zabývat ještěrkami, přičemž je to rozhodně zajímavé zvíře. Rozhodně musíme zmínit, že jsou dosti čilí, přičemž řada druhů dokáže běhat vysokou rychlostí. Kromě běhu hravě zvládají šplh a další aktivity. Lidé si je také pořizují kvůli jejich vzhledu a stavby těla, protože ta je pochopitelně něco jiného než třeba u psa. Když se budete péči věnovat, tak se nemusíte chovu bát.

Terárium

Ještěrka je tvor zvyklý na přírodu, takže nečekejte takovou oddanost jako u psa, protože si chce žit svůj život. Postupem času si na nás však zvykne a dá se ochočit třeba až tak, že budou jíst z naší ruky a podobně. Je potřeba jít na ochočení pomalu, protože živočich by s námi moc nechtěl být a nepřišel by. Hlavním bydlením je samozřejmě terárium, které musíme vhodně vybavit.

ještěrka na dřevě

Samotné terárium musí být dostatečně velké a přes den na něj dopadat dostatek světla. Také byste měli zvážit chov v páru, protože je to pro ně opravdu lepší. Prostředí by se mělo podobat tomu přirozenému, a proto na dno se hodí zemina a klidně na ni přidejte nějakou tu větvičku, aby měli po čem šplhat. Dále dovnitř umístěte třeba žárovku, která bude zajišťovat ideální teplotu. Při zazimování je podstatně nižší, na což musíme pamatovat. Jakmile máme terárium hotové, tak přichází na řadu krmivo, které je ve formě například červů a larv.