Zásady pro krásnou pleť

Každá žena chce být dokonalá. Chceme mít krásnou, zářivou pleť. Bez jakékoliv chybičky a nedokonalosti. A proto některé z nás utratí spoustu peněz za přípravky určené na pleť. Ale není důležité kolik za přípravky utratíte. Nejdůležitější z toho všeho je základní péče. Která se musí dodržovat. Pravidelná péče se nám odmění nejlépe. Jako první by jsme měli vědět jaký typ pleti máme. A poté o ní začít správně pečovat. Jako první si představíme typ pleti normální. Je to nejrozšířenější typ pleti. Je to typ pleti naprosto ideální. A je snem spousty žen na světě. Vyznačuje se svojí hebkostí a komedony se ní skoro vůbec nevyskytují. Její barva je od světle narůžovělé po lehce snědou.

krásná žena

Této pleti úplně postačí běžná péče jako je pravidelné čištění pleti. A případná hydratace a výživa denními nebo nočními krémy. Dobré jsou krémy s koenzymem Q10 a nebo kyselinou hyaluronovou. Můžete vyzkoušet i krém na přírodní bázi. Za prvé je šetrnější k přírodě. A za druhé opravdu víte, že všechny použité suroviny pocházejí z přírody a ne z chemických laboratoří. Skvělý je krém s mateří kašičkou. Který vaši pleť rozzáří a dodá ji potřebnou výživu. Nebo krém s mandlovým olejem. Ten pleť ještě více zjemní a dodá ji skvělou pružnost. Jako další máme pleť suchou. Hodně se vysušuje a to díky nízké tvorbě kožního mazu. A je méně odolná vůči vnějším vlivům. Třeba při změně počasí nebo vůči mrazu a větru.

nalíčená žena

Pokud jste mladí pleť je opravdu krásná. Světlá bez komedonů a jakýkoliv pupínků. Ale postupem času začíná rychleji stárnout. A každá vráska je opravdu znatelně viditelná. Mohou se na ní vyskytovat šupinky a někdy je znatelně vidět vysušení. U této pleti je zásadní hydratace a zase hydratace. Základem každé správné péče o suchou pleť je mastný krém. Krém by měl být kvalitní aby pleť ještě více nedráždil. Další pleť je mastná. U té si musíme dát pozor na viditelné komedony. Někdy mohou být červené a zanícené. A taky spousta velkých černých teček. Pleť je hodně hrubá. Spíš připomíná kúru pomeranče. Pleť je hodně bledá a leskne se. Tento typ pleti musíme hodně čistit. A dodržovat správnou životosprávu. Péči nesmíme podceňovat jinak problémy nikdy nevyřešíme. Pro mastnou pleť se hodí přípravky čistící se stahujícím účinkem a alkoholem. A naposled smíšená pleť. Je nejvíce rozšířeným typem. Je to kombinací mastné a suché pleti. Nejvíce se mastí v oblasti brada, nos, čelo. Vyžaduje speciální ošetření.