Kam na výlet na Slovensko?

Veľký Meder je město nacházející se na Jižním Slovensku, které dlouhodobě láká turisty z celého Slovenska i širokého okolí. Hlavním tahákem pro všechny věkové skupiny je velký termální komplex plný bazénů, tobogánů, skluzavek a dalších vodních radovánek. Užijí si tu jak děti, tak dospělí. Dospělí zde mohou načerpat energii pobytem v horkách pramenech, bublinkových koupelích nebo relaxačním plaváním v jednom z třinácti bazénů. Mohou využít také možností wellness, kde je v nabídce například sauna. Děti si jistě užijí spoustu zábavy na rychlých a krkolomných skluzavkách nebo se vyřádí na různých prolézačkách a podobně. Své si zde užijí jistě i senioři, jelikož voda v termálních koupalištích má blahodárný vliv na pohybové ústrojí.

tobogány

Pro děti je kousek od termálního koupaliště k dispozici i Tarzánie, kde si užijí spoustu zábavy a nejen oni. Tarzánie je k dispozici i pro dospělé. Jedná se o lanové centrum, kde můžete zdolávat tři různé trasy plné překážek. Nemusíte se bát, během toho jste jištěni výstrojí, takže si neublížíte a alespoň procvičíte svoji rovnováhu.

Jestli vás během pohybu omrzí pobyt v termálním komplexu, můžete navštívit nedaleké Okočské jezero. Tohle přírodní koupaliště nabízí koupání zdarma a je také velmi oblíbené rybáři. Kolem něj se můžete také projet na kole nebo si udělat příjemnou procházku. Kvůli dostatečné velikosti jezera máte velkou šanci, že si najdete příjemné místečko, kde budete mít víceméně soukromí.

jezero

Doporučujeme si zamluvit pobyt dostatečně dopředu, abyste si mohli vybrat z toho nejlepšího. Ve Veľkém Mederu a okolí jsou k dispozici nejrůznější hotely, penziony ale i příjemné apartmány. Některé ubytovací služby nabízejí dokonce v ceně pobytu i vstup do termálních lázní. Pro nabídku toho nejlepšího ubytování si prohlédněte Velký Meder ubytování Travelguide.