Pokojové rostliny vyžadují při stěhování mimořádnou pozornost

Kdo z vás miluje pokojové rostliny až tak, že se jim snaží dopřát maximum péče a lásky? Pokud k takovým lidem patříte i vy, jistě nebudete chtít dopustit, aby v průběhu stěhování přišly k úhoně, nebo dokonce zahynuly. Pro někoho je svět rostlin skutečným balzámem, a není divu, protože jsou živé, poskytují nám svou láskyplnou energii bez podmínek, a proto se také mnohem lépe cítíme v lese, na louce a kdekoli v přírodě, než v přelidněném supermarketu, plném zlostných či závistivých lidí.

kartonová krabice

Pokud to s těmi svými rostlinami v domácnosti myslíte opravdu vážně, budete hledat odpověď na otázku, jak zabalit pokojové rostliny https://www.odnesto.cz/jak-zabalit-pokojove-rostliny-pro-stehovani/, aby stěhování přečkaly bez potíží, a abyste se z nich mohli radovat i nadále.

Zapomeňte na kartonové krabice – pro balení pokojových rostlin byste měli volit přepravky, které jsou velmi pevné, prostorné a uzavíratelné. Ideální jsou pro tyto účely plastové úložné boxy s víkem, které se dají koupit běžně na Internetu. Za jeden box o rozměrech cca 60 x 40 x 45 cm zaplatíte několik stovek korun, ale máte jistotu, že v něm budou rostliny bezpečně uložené.

Určitým řešením jsou také dřevěné bedýnky, ale ty bývají mnohem dražší. A chcete-li přepravovat rostliny v kartonových krabicích, možné to je, ale musíte stěhovací firmu na to předem připravit a dát ji na vědomí, že tyto krabice se musí přepravovat mimo běžné předměty, zcela navrchu nebo úplně někde „bokem“.

rostliny v květináčích

K balení rostlin v květináčích do krabic či boxů využijte bublinkovou fólii, ta bezpečně ochrání květináče před rozbitím a někdy pomůže i rostlinám, pokud je do ní opatrně zabalíte celé. Pro vyšší rostliny je možné využít i balicí papír.

Zaznamenejte si orientaci světových stran a umístění ve stínu či polostínu – u každé rostliny si udělejte poznámku, jak byla umístěna na svém stanovišti. Poznamenejte si polohu vůči světovým stranám a také, zda byla v polostínu, v úplném stínu, nebo jí vyhovovalo spíše přímé slunce.