Než pojedete do Českých Budějovic, prostudujte si mapu

Nežli se vydáte na dovolenou se zajištěným levným ubytováním v Českých Budějovicích, měli byste si důkladně prostudovat podrobnou turistickou mapu tamní oblasti. Neberte to, prosím, jako varování, nýbrž jako doporučení vzhledem k tomu, že mnoho lidí si vůbec neuvědomuje, jak úžasný kout naší země to je. Českobudějovicko a na něj navazující Českokrumlovsko, Blanský les a Třeboňská pánev jsou natolik atraktivními kouty přírody, že byste je neměli pouze povrchně zhlédnout z okénka jedoucího vozu po frekventované magistrále.

České Budějovice

Vezměte si s sebou jízdní kola či elektrokola

Mnohem lepší nápad, než trávit dlouhé hodiny za volantem svého vozu, je usednout do sedla horského či trekového kola a podle naplánovaných tras v cyklistických a turistických mapách podnikat postupně výlety po okolí. Můžete si samozřejmě vaším autem vypomáhat, že se přesunete z města blíže svému vysněnému cíli, a právě v tomto momentu si uvědomíte, jak výhodou polohu České Budějovice zaujímají. Máte odtud na dosah to nejzajímavější z celého regionu.

náměstí v Třeboni

Třeboňsko je i pro rodiny s dětmi, Českokrumlovsko pro zdatnější cyklisty

Jízda podél Vltavy směrem od Loučovic do Českého Krumlova a Boršova nad Vltavou mnohé z vás dozajista uchvátí, a pokud chcete trasu protáhnout o další zajímavá místa, jako je Krásetín, rozhledna na Kleti, Holubov, Křemže, Třísov a Zlatá Koruna, bude vás to stát více fyzických sil, protože krajina Blanského lesa je mírně kopcovitá.

Český Krumlov

A naopak, jste-li méně zdatní cyklisté anebo trávíte dovolenou s mladšími dětmi, bude pro vás vhodné vydat se k Třeboni a putovat po cyklostezkách napříč Třeboňskou pánví, kde je velmi mnoho překrásných zákoutí v krajině rybníků, která nemá na celém světě obdoby. V každém případě, ubytování v Českých Budějovicích vám zajistí, že máte na výběr ze dvou lokalit, které jsou odsud zhruba stejně daleko, ale rozhodnout se, kam se vydat, nebude snadné, protože je to krásné tam i tam.