Jakou péči potřebuje andulka? Stačí málo a budete mít doma veselého opeřeného společníka!

Hledáte milého domácího mazlíčka a chtěli byste spíše nenáročné zvířátko? S andulkou se určitě nudit nebudete, jak se o ni správně postarat? 

Jakou péči potřebuje andulka? Stačí málo a budete mít doma veselého opeřeného společníka! 

Andulky patří k nejčastěji chovaným ptáčkům v našich domácnostech. Andulky jsou totiž malé, přitom krásně barevné a veselé, nepotřebují ale náročnou péči. Stačí jim pozornost a vhodná klec se vším, co andulky potřebují. Ale copak to je? Víte, jak máte vytvořit ideální prostředí pro andulky? A je lepší chovat jednu andulku nebo mají raději společnost? 

krásná andulka

Andulka potěší malé i velké 

Andulky jsou veselé, krásně zbarvené a určitě s nimi není nuda. Tedy pouze za předpokladu, že mají všechno, co potřebují. Andulky sice nejsou náročné na chov, ale to neznamená, že si jich nemusíte vůbec všímat, právě naopak. Jsou to dobří společníci a dají se i lehce ochočit. Je třeba ale trpělivosti a určitě je lepší pořizovat si vždy andulky mladé, protože dospělí jedinci už se například nenaučí mluvit nebo se nenechají tak lehce ochočit. Zvláště pokud chcete andulku pořídit dětem, hodí se mládě. Andulky se mohou naučit mluvit, ale spíše jen pár jednoduchých slov, jinak mají rády kontakt a to jak mezi sebou, tak i s lidmi. Je lepší určitě chovat pár ale i vícero jedinců pohromadě, záleží však na tom, jaké možnosti máte. Čím více andulek, tím větší musí být samozřejmě i klec. Andulky můžete mít v teplém počasí také na zahradě, pozor však na přímé slunce nebo velký průvan. 

andulky na bidle

Co nesmí chybět v kleci 

Pokud je andulka jen jedna, stačí klec menší, pro dva a více jedinců už musí být prostornější. V kleci samozřejmě nesmí chybět ptačí zob, sépiová kost, čerstvá voda a případně nějaká mlska určená pro ptáčky. Andulky mají třeba moc rády klasy prosa. Zapomínat by se nemělo ani na hračky a také zrcátko, u kterého andulky zvládnou trávit i většinu dne. Nezapomínejte, že jde o velmi společenská a hravá zvířátka, takže se nesmí nikdy příliš dlouho nudit. 

Andulkám by mělo být umožněno i létat, samozřejmě, že doma po bytě. Také jim občas dopřejte koupel v misce s čerstvou vodou. I ta tohle vám budou moc vděčné.