Nový operační systém Windows

Pokrok

Abychom mohli počítat používat v příjemném prostředí, tak potřebujeme mít operační systém. Ten totiž dává základ uživatelskému prostředí a spouští všemožné aplikace, takže pro běžného uživatele je rozhodně důležitý. V podstatě u počítačů můžeme vybírat mezi dvěma světy, a to Windowsem či iOS, přičemž nelze doporučit jeden nebo druhý. Někteří lidé mají oblíbený výhradně jeden a s druhou skupinou lidí se takzvaně laškují.

příslušenství počítače

My se nyní zaměříme především na sytém od Windowsu. Na počátcích byl velký pokrokem rozhodně multitasking, protože dříve jsme mohli mít otevřené pouze jedno okno, takže jsme mohli třeba pouze poslouchat hudbu a víc nic. V dnešní době je to nepředstavitelné, protože máme k práci otevřených klidně několik aplikací. Postupně přicházeli další vylepšení a inovace. Tato společnost zároveň vydala i systémy pro sítě, které jsou také velmi důležité, protože bez internetového připojení se dnes neobejdeme.

Windows 11

Tento systém je v současné době nejnovější, který si můžeme od Microsoftu zakoupit a už jej běžně mají i notebooky a počítače. Dříve se říkalo, že společnost zůstane u Windowsu 10 a ten bude stále aktualizován. Jak vidíte, tak věci se změnili a není tom tak, ovšem verze 10 je stále plně podporována, takže se nemusíme bát u ní zůstat.

instalace Windows

O tom, jestli je Vaše zařízení vhodné pro přechod na novější verzi Vás systém informuje, přičemž u mnoha zařízení staršího data to možné není. Když se přesuneme na novinky, tak jako první si můžete rovnou všimnout, že změnila grafika a ikonky na spodním panelu jsou ve středu, přičemž základní nabídka start už nezobrazuje dlaždice. Hráče potěší podpora DirectX 12 Ultimate plus možnost propojení s Xbox Game Pass. Další novinka je možnost otevření více ploch, které můžou rozdělit třeba práci a zábavu. Co se týče výkonu, tak systém by měl běžet s dobrou rychlostí, a to i na slabších strojích. Samozřejmě jsou tu zatím nějaké nedostatky.