Jaký vybrat potah sedacího vaku

Výraz sedací vaky výprodej nemusí nutně znamenat, že jde o zboží druhé jakosti, nebo o výrobky, o které není zájem, může jít o produktovou řadu, kterou nahrazují jiné, novější, a platí nepsané pravidlo, že cokoli je nové, nemusí nutně předčít to staré. U některých inovací se naopak může ukázat, že to nebyla dobrá cesta, a tak při výběru zboží byste se měli řídit spíše vlastním pocitem – intuicí a také recenzemi, které na dotyčné výrobky píšou skuteční ověření zákazníci, co si zboží opravdu zakoupili.

modrý sedací vak

U sedacích vaků je velmi důležitá zejména výplň, ta se nejčastěji nabízí v podobě polystyrenových kuliček EPS, protože ty se ve srovnání s jinými syntetickými i přírodními materiály na našem trhu osvědčily nejlépe. My bychom se však nyní chtěli zaměřit na materiál potahu.

Syntetika versus přírodní – z přírodních materiálů potahů se budete velmi často setkávat s bavlnou. Je to tkanina rozšířená na veřejnosti již desítky let, s velmi dobrým renomé, ovšem u sedacích vaků půjde o řešení vhodné zejména tam, kde na vaky nekladete zvýšené uživatelské nároky. Bavlna bude špatně snášet prudší pohyby, hopsání, nadskakování, šoupání po zemi a také znečištění, hlavně v podobě různých skvrn od jídla. Bavlna také není příliš vhodná pro aktivní děti, které mohou potah snáze protrhnout.

zelený sedací vak

Polyester versus nylon – když si domů pořídíte např. přehoz přes postel nebo povlečení z mikrovlákna (mikroplyše), bude to měkoučké, heboučké, jako samet. Zamilují si jej děti i domácí mazlíčci. Ovšem pokud ze stejného materiálu necháte ušít potah na sedací vak, bude to podobné, jako s bavlnou. Pokud tedy chcete mít vak krásně barevný, na dotek poměrně příjemný, ale zároveň velmi pevný a robustní, co snese dětské skotačení a zatínání kočičích drápků, důvěřujte nylonu. Nylonové potahy vám můžeme vřele doporučit, i když lepší, než rada skrze Internet, je ověření v praxi na vlastní kůži na nějakém výrobku např. v kamenné prodejně.