Je kolagen opravdu tak účinný, jak se říká?

Slovo kolagen na nás v posledních letech zní ze všech stran. Toto slovo skloňují odborníci v oblasti zdraví https://www.dokoran.cz/%3Fp%3Dbook%26id%3D440 kosmetiky, fitness světa a podobně. Jedná se o něco, co je opravdu tak účinné, nebo se jedná jen o marketingový tah? Co to vůbec kolagen je? Jedná se o látku, která se přirozeně vyskytuje v těle každého z nás. Tedy ano, pokud do sebe nechcete dávat žádnou chemii, je kolagen přírodní. V našem těle tvoří stavební kámen pro tkáně, kosti, šlachy, chrupavky, vazy a podobně. Je tedy velmi důležitý, a to nejen pro náš pohybový aparát. Velmi ovlivňuje také kvalitu našich vlasů, nehtů nebo pleti.

kolagen

Problém je v tom, že produkce kolagenu není po celý život rovnoměrná. Naše tělo tvoří dostatek kolagenu asi do 25. roku života. Poté jeho produkce zvolna klesá. Z toho důvodu odborníci doporučují, aby po třicátém roku života byl kolagen zařazen jako doplněk stravy do vašeho režimu.

Kolagen totiž prokazatelně působí jako prevence proti některým nemocem, bolestem nebo i proti nějakým těm vadám na kráse. Významný je například při potížích s pohybovým aparátem. Takové ty běžné bolesti kloubů v pozdějším věku zažije asi téměř každý. Většina nad tím mávne rukou s tím, že je to zkrátka věkem a maximálně si vezme nějaký lék od bolesti. Ale těmto bolestem se dá předejít právě tím, že vaše tělo bude mít dostatek kolagenu. Pokud už bolestmi trpíte, věřte, že při pravidelném užívání kolagenu se zlepší nebo vymizí úplně.

kolagen

Zejména dámy také určitě potěší, že při užívání kolagenu uvidí velké výsledky na svém vzhledu. Kolagen má pozitivní účinky na naši pleť a pokud ho budete užívat pravidelně, bude působit jako prevence proti jejímu stárnutí, což znamená například prohlubování jemných vrásek a podobně. Vaše pleť bude rozzářenější a působit mladě a svěže.

Velký účinek má také na vaše vlasy. Vlasové folikuly jsou uloženy v pokožce a kolagen je stavebním kamenem tkání, tudíž je jasné, že bude ovlivňovat i kvalitu vlasů. Prokazatelně přispívá k tomu, že vlasy jsou po jeho užívání pevnější a působí zdravě.

Kolagen tedy není jen marketingový tah, ale jeho pravidelné užívání vám přinese spoustu benefitů, především v oblasti vašeho zdraví.