Plenkovina je velmi příjemný bavlněný materiál

Bavlněná plenkovina je svérázný materiál, z něhož lze vyrábět nejen dětské plenky, ale i různé formy bytových dekorací a oděvů. Látka se pyšní typickými vlastnostmi, které nelze očekávat od jiných materiálů:

Sráží se – na úvod bychom vás chtěli upozornit, že jde o typickou tkaninu, která se po vyprání srazí přibližně až o osm procent. S tímto jevem musíte počítat a přizpůsobit tomu vaše šití, tzn. nejprve materiál vyprat, a teprve pak z něj vyrábět, co potřebujete.

nitě a šicí potřeby

Savost – bavlna perfektně saje tekutiny, což je samozřejmě důležité pro plenky, ale vysokou nasákavost oceníte i u dětských bryndáčků, kapesníků, prostírání, utěrek, ručníků a látek pro zdravotní obklady.

Prodyšnost – všechny bavlněné látky jsou perfektně prodyšné, skvěle odvádí pot a budete se v nich cítit velmi příjemně a pohodlně. Pohodlí je jeden z nejdůležitějších atributů bavlněných látek a je také jedním z důvodů, proč se bavlna těší velké oblibě.

Jemnost – bavlna je tak jemná, že vás nikdy neomrzí dotýkat se jí holýma rukama, nahým tělem i bosými chodidly. Právě jemnost zaručuje, že s ní můžete vyrukovat kamkoli, kde požadujete být obklopeni maximálním pohodlím, což je např. při rekreaci v kempech nebo v horských chalupách či na chatě, kde jsou omezené možnosti vybavení nábytkem.

prodej látek

Zdravotní nezávadnost – slyšeli jste někdy o stoprocentní bavlně, že by ohrožovala na životě alergiky či astmatiky? Pravděpodobně ne, protože jde o skutečně zdravotně zcela způsobilý materiál, s nímž mohou přijít do styku i kojenci, batolata a senioři, odkázaní na pomoc druhé osoby. Bavlnu navíc snadno udržíte v čistotě běžným praním na třicet až čtyřicet stupňů Celsia v automatické pračce a plenkovinu navíc nemusíte žehlit.

Potisk a barevnost – plenkovina se na trh dodává buď bez potisku, v čistě bílé barvě, anebo s různými tištěnými motivy, případně jako jednobarevná látka v pastelových barvách.