Na co by si měli dát pozor muži po padesátce? Zdraví si je potřeba začít více hlídat!

Muži věk často tolik neřeší, tedy rozhodně ne tolik, jako ženy. Ovšem muži by na sebe měli dbát, zejména po padesátce by se měli věnovat i prevenci. Proč? 

Na co by si měli dát pozor muži po padesátce? Zdraví si je potřeba začít více hlídat! 

Muži na svůj věk tolik nehledí, jako ženy, které mají z vyššího věku více vrásek na čele, než jejich drahé polovičky. Ovšem s přibývajícím věkem je potřeba začít dbát více na prevenci a je nutné dávat pozor na své zdraví. Víte, co by si muži po padesátce měli pohlídat? V čem by měli být obezřetní a co jim případně s přibývajícím věkem hrozí? Na prohlídku si tak po padesátce opravdu raději zajděte. 

lékařské pomůcky

Trápení s prostatou 

Jako první je třeba zmínit prostatu. Potíže se zbytnělou prostatou trápí řadu mužů, no a vše se začíná projevovat právě s přibývajícím věkem. Muži po padesátce by si tak na tyto potíže měli dát raději pozor, je určitě na místě navštívit urologa a nechat si prostatu vyšetřit. I kdyby mělo jít jen o prevenci, je to vždy lepší, jak případné potíže podceňovat. A všichni dobře víme, že je vždy lepší nechat se prohlédnout, než se později nepříjemně divit. Zvláště potíže s prostatou mohou mužům dost nepříjemně zavařit. A to také v sexuálním či partnerském životě. 

Poslouchejte své tělo a zvažte očkování 

Po padesátce je zcela běžné, že se objevuje řada potíží. To asi každý člověk pocítí a je jedno, zda jde o ženu nebo muže. V první řadě je zapotřebí vnímat signály, které tělo vysílá. Je totiž dokázáno, že s přibývajícím věkem se objevuje mnoho nemocí a riziko jejich vzniku je vyšší. Nemusí to nic znamenat, ale může. Vhodná je i úprava životního stylu, která rovněž může zafungovat jako skvělá prevence do budoucna. 

očkování do ramene

S tím souvisí i očkování. Od padesátky je celá řada očkování hrazena ze zdravotního pojištění. Takže na to nezapomeňte a zjistěte si, na co máte nárok a proti čemu se můžete nechat bezplatně naočkovat. Chránit si své zdraví by měli všichni, zejména pak s přibývajícím věkem. 

Padesátka je sice jen číslo, ale naše tělo na to reaguje. Tak si na to dávejte pozor a o své zdraví pečujte více, než doposud.