Muži věk často tolik neřeší, tedy rozhodně ne tolik, jako ženy. Ovšem muži by na sebe měli dbát, zejména po padesátce by se měli věnovat i prevenci. Proč? 

Na co by si měli dát pozor muži po padesátce? Zdraví si je potřeba začít více hlídat! 

Muži na svůj věk tolik nehledí, jako ženy, které mají z vyššího věku více vrásek na čele, než jejich drahé polovičky. Ovšem s přibývajícím věkem je potřeba začít dbát více na prevenci a je nutné dávat pozor na své zdraví. Víte, co by si muži po padesátce měli pohlídat? V čem by měli být obezřetní a co jim případně s přibývajícím věkem hrozí? Na prohlídku si tak po padesátce opravdu raději zajděte. 

lékařské pomůcky

Trápení s prostatou 

Jako první je třeba zmínit prostatu. Potíže se zbytnělou prostatou trápí řadu mužů, no a vše se začíná projevovat právě s přibývajícím věkem. Muži po padesátce by si tak na tyto potíže měli dát raději pozor, je určitě na místě navštívit urologa a nechat si prostatu vyšetřit. I kdyby mělo jít jen o prevenci, je to vždy lepší, jak případné potíže podceňovat. A všichni dobře víme, že je vždy lepší nechat se prohlédnout, než se později nepříjemně divit. Zvláště potíže s prostatou mohou mužům dost nepříjemně zavařit. A to také v sexuálním či partnerském životě. 

Poslouchejte své tělo a zvažte očkování 

Po padesátce je zcela běžné, že se objevuje řada potíží. To asi každý člověk pocítí a je jedno, zda jde o ženu nebo muže. V první řadě je zapotřebí vnímat signály, které tělo vysílá. Je totiž dokázáno, že s přibývajícím věkem se objevuje mnoho nemocí a riziko jejich vzniku je vyšší. Nemusí to nic znamenat, ale může. Vhodná je i úprava životního stylu, která rovněž může zafungovat jako skvělá prevence do budoucna. 

očkování do ramene

S tím souvisí i očkování. Od padesátky je celá řada očkování hrazena ze zdravotního pojištění. Takže na to nezapomeňte a zjistěte si, na co máte nárok a proti čemu se můžete nechat bezplatně naočkovat. Chránit si své zdraví by měli všichni, zejména pak s přibývajícím věkem. 

Padesátka je sice jen číslo, ale naše tělo na to reaguje. Tak si na to dávejte pozor a o své zdraví pečujte více, než doposud.