Ženy nemusí dělat všechno, jak naučit muže se v domácnosti zapojovat?

Máte pocit, že doma děláte všechno a je jen na vás, zda bude uklizeno a uvařeno? Máte doma zhýčkaného muže? I ty se ale mohou zapojit, změňte to! 

Ženy nemusí dělat všechno, jak naučit muže se v domácnosti zapojovat? 

Začátek vztahu, sestěhování a růžové brýle na očích. Začátky vztahu jsou krásné, takže se obvykle i ženy snaží postarat se o všechno, protože se pak jejich partner cítí jako v bavlnce. Jenže po čase tohle všechno opadne, přijdou děti a na ženy je toho obvykle příliš. Vždyť pokud žena pracuje, nemusí doma dělat více, než muž. Úkoly by se měly rovnoměrně rozdělit. Napadne ale vašeho muže samotného, že by vám měl pomoci? A jak ho k tomu nenápadně donutit? 

úklid koupelny

Pravidla nastavujte od začátku 

Je třeba si uvědomit, že i když vztah teprve začíná, tak jak si to navzájem nastavíte, tak už budete fungovat pořád po dobu celého vztahu. Proto je třeba se zaměřit hned v počátcích na to, že pokud nechcete mít doma lenocha, který jen leží na gauči, budete se muset postarat o domácnost od začátku vzájemnými silami. A to stejné je mimochodem vhodné aplikovat i na děti, i ty zapojujte do chodu domácnosti. Většina mužů sice protestuje, ale pokud nepolevíte, muži se zapojí a nakonec jim to bude připadat úplně normální a přirozené. 

nepořádek v domácnosti

Doba je jiná 

Řada mužů si ještě i dnes myslí, že žena se má starat o domácnost, má uklízet, vařit a prát, starat se o děti a o svého partnera. Jistě, dříve tomu tak bylo, ale to bylo v dobách, kdy muž byl jediným živitelem rodiny, muž tedy chodil do práce a žena se doma starala o děti a chod domácnosti. Jenže dnes ženy chodí do práce stejně jako muži, mají stejně náročná zaměstnání a co víc, nosí domů také výplatu. Takže, co z toho plyne? I o chod domácnosti by se dnes měli rovným dílem podílet muži i ženy. 

Právě tímto můžete argumentovat, ale co když to nepomůže? Zkuste si uvědomit, že pokud to neuděláte vy, neuděláte to nikdo nebo to někomu začne vadit a nakonec to udělá. Můžete tedy zkusit na domácnost rezignovat, schválně, jak dlouho bude trvat, než se váš protějšek zapojí?