Nechte bytového designéra projevit jeho schopnosti

Když si necháte postavit novostavbu, zakoupíte dům anebo získáte byt do osobního vlastnictví v rámci dědictví, máte pokaždé před sebou prázdný prostor a svým způsobem jste ve stejné situaci, jako malíř, který má v ruce paletu barev a před sebou čisté, bílé plátno. Přirovnání k malíři je v tomto případě celkem věrohodné, protože jak vy, tak i malíř můžete vytvořit mistrovské dílo, anebo nevzhlednou mazanici.

dveře od bytu

Pro majitele bytů a rodinných domů či rekreačních objektů je vnitřní vybavení a koncepce obytného prostoru obrovskou výzvou a rozhodně to nebudete mít snadné, protože je trh doslova přesycen stovkami řešení v mnoha různých stylech. Stačí se zaměřit na toto téma na internetu a vyhledávače vás zasypou tolika nápady, že vám z nich půjde hlava kolem. Chce to však zachovat klid, nepropadat panice a poradit se s odborníkem, aby s vámi konzultoval vaše vnitřní přesvědčení a názory a nabídl vám také ty své.

vnitřní prostory v domě

Nechte si poradit

Návrh obývacího pokoje obvykle propojeného s kuchyňským koutem či s ložnicí je zpravidla tím nejdůležitějším krokem v práci bytového designéra. Ten nikdy není v lehké situaci, protože musí s klientem věcně komunikovat a společně musí najít řešení, které se bude nejen líbit z estetického hlediska, ale zároveň naplní funkci praktickou. Co vám bude platné mít fantasticky členěný obývák v rustikálním stylu, když nakonec většinu času strávíte v ložnici, která vám bude připadat praktičtější a útulnější.

interiér domu

Každopádně máte-li zájem svému interiéru vdechnout více života a probudit jeho skryté možnosti, dejte bytovým vizážistům příležitost, ať předvedou, co umí, co v nich dříme, a jaké vám dovedou nabídnout řešení, mnohdy podepřené letitou praxí a dobrými referencemi klientů z předchozích zakázek. Ostatně, bude to vždy jen návrh a závěrečné slovo budete mít pouze vy a nikdo jiný.