Výběr vhodného kočárku

Výběr kočárku není jen tak lehká volba. Na trhu je velké množství různých typů a stylů kočárků a tak vybrat si ten nejvhodnější je velká dřina. Mnoho žen vybírá hlavně podle toho, aby se jim kočárek líbil, a řeší hlavně barvu a styl kočárku. Ale při výběru nezapomeňte myslet i na další důležitá kritéria, která je třeba vzít v úvahu, když si vybíráte kočárek.

na procházce

Je totiž třeba hlavně myslet na to, zda budete chtít, aby kočárek měl plastová kola nebo nafukovací s terénní konstrukcí? Je totiž třeba myslet na to, zda plánujete s kočárkem podnikat túry, sportovat sním, chodit do lesa a na nezpevněné cesty anebo zda kočárek využijete převážně ve městech. Do měst a na zpevněné cesty postačí plastová kola. Nafukovací kola jsou vhodná na větší zátěž, do terénu a na sport.

Přemýšlejte také na o tom, zda budete s kočárkem hodně cestovat, brát ho do vlaku, cestovat s ním v autě a převážet ho. Je totiž velmi důležité, aby se vám kočárek vešel do auta, tak musí být dobře skladný a někdo také ocení, pokud bude kočárek co nejvíce odlehčený a bude se mu tak s ním velmi dobře manipulovat.

procházka s kočárkem

Samozřejmě si pak můžete vybírat kočárky i podle typu madla, typu kol, zda se dá otáčet korba po směru nebo proti směru jízdy. Dobré je také zvážit, kdy se vám miminko narodí. Aby totiž korba pro miminko byla dost veliká na to, aby se tam vešlo třeba půlroční miminko i s fusakem.

Výborný je také kombinovaný kočárek. U něho totiž máte jedny kola a rám a měníte jen korby. Až totiž miminko vyroste, tak odejmete korbičku a nasadíte tu sportovní. Je možné také koupit trojkombinaci, kde je i vajíčko, které ovšem ne vždy splňuje bezpečnostní normy. Pokud si tak vyberete kvalitní kočárek, který vám bude sedět, bude vám pohodlný a bude splňovat vaše požadavky, tak si ho můžete užívat i několik měsíců až let. Důležité je také, aby byl pohodlný i miminku a užili jste si tak příjemné společné chvilky.